تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

جهت تحلیل و بررسی بازارهای مالی، دو نوع تحلیل مورد استفاده قرار می گیرد، تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی. در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که تحلیل تکنیکال چیست؟ در تحلیل تکنیکال معامله گران تغییر قیمت بازار را نسبت به زمان بررسی می کنند. در حقیقت اگر بخواهیم دقیق تر به این سوال پاسخ دهیم که تحلیل تکنیکال چیست، می توانیم این طور بگوییم که با علم تحلیل تکنیکال فرد می تواند با نگاه کردن به تاریخچه تغییرات قیمت، شرایط معاملاتی کنونی و تغییرات احتمالی قیمت را پیش بینی نماید.

کاربرد تحلیل تکنیکال

کاربرد اصلی برای استفاده از این تحلیل این است که به لحاظ نظری، تمامی اطلاعات بازار در قیمت منعکس می شود. اگر قیمت تمامی اطلاعات موجود در بازار را منعکس کند آنگاه تنها چیزی که فرد واقعا برای انجام معامله در بازار به آن نیاز دارد مطالعه و بررسی قیمت است. چون تاریخ همواره تکرار می شود. این موضوع دقیقا همان چیزی است که تحلیل تکنیکال درباره آن صحبت می کند. اگر سطح قیمت در گذشته به عنوان معیار خرید یا فروش توسط معامله گران در نظر گرفته شده، می توان از آن سطوح جهت پیش بینی روند حرکتی قیمتها در آینده نیز استفاده کرد.

تحلیل گران تکنیکال به دنبال الگوهای مشابهی هستند که در گذشته شکل گرفته است. و این طور عقیده دارند که این الگوها در آینده نیز اتفاق خواهند افتاد.

تحلیل تکنیکال چیست؟

در بازارهای مالی، تحلیل تکنیکال با نمودارها همراه است. تحلیل گران تکنیکال از نمودارها استفاده می کنند چرا که ساده ترین راه برای تجسم داده های گذشته است. به داده های قدیمی نگاه کنید تا به شما کمک کند روندها و الگوهایی را شناسایی کنید که می تواند در یافتن فرصت های مناسب در آینده شما را یاری کند. هرچه معامله گران بیشتر به دنبال سطوح معین قیمت و الگوها در نمودارها باشند. احتمال یافتن آنها بیشتر است. با این وجود باید بدانید که تحلیل تکینکال بسیار وابسته به طرز تفکر شخص تحلیلگر می باشد.

ممکن است دو تحلیل گر در شرایط یکسان و با استفاده از ابزارهای تحلیلی مشابه، به نتایج کاملا مشابه دست پیدا کند. این امر بیان گر این موضوع است که نوع نگاه افراد در تحلیل، تاثیر بسزایی در نتیجه حاصله دارد. هم اکنون می دانیم دارید با خودتان فکر می کنید شگفت انگیز است! این مردان باهوش هستند. کلمات مسخره ای مانند فیبوناتچی و بولینگر به کار می برند. هیچ گاه نمی توانم این چیزها را یاد بگیرم!

اما خیلی خودتان را ناراحت نکنید. ما در دوره مربی معامله گری از شما یک غول معامله گری می سازیم که هیچ کس توانایی مقابله با شما را نداشته باشد!

تحلیل ها و مقالات

تحلیل تکنیکالمقاله آموزشی

3 نظرات

  • سلام رامین جان
   شغل معامله گری یکی از دشوارترین مشاغل دنیاست که نرخ موفقیت در اون کمتر از 10 درصد هستش، یعنی بیش از 90 درصد افراد فقط ضرر می کنند.

   موفقیت در بازارهای مالی از آن افرادی است که تریدینگ رو جدی می گیرند و با آموزش صحیح و کسب تجربه زیر نظر مربی معامله گری، حداقل 6 ماه زمان رو به صورت مستمر تمرین می کنند. در غیر اینصورت با امتحان کردن روش های معامله گری مختلف و اندیکاتورها و اکسپرتها و رویاپردازی، دستیابی به موفقیت امکان پذیر نیستش.

   از طریق ایمیل یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید تا یک جلسه مشاوره رایگان در خدمتتون باشیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *