پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن تریدینگ یا معامله گری حرکات قیمت ویژگی های رفتاری قیمت را توضیح می دهد. برای پیدا کردن این ویژگی های رفتاری، برخلاف متدهای دیگر معامله گری، هیچ نیازی به اندیکاتورها و ابزار معاملاتی مختلف نیست و تمامی درک معامله گر از بازار توسط نموداری عریان صورت می گیرد. اگر برایتان این سوال پیش آمده که واقعا پرایس اکشن چیست و چرا موفق ترین معامله گران بازار در دنیا به سراغ این متد می روند، با ادامه مطلب همراه باشید.

چگونه با پرایس اکشن می توان معامله کرد؟

متد پرایس اکشن هیچ توجهی به تحلیل فاندامنتال ندارد، هیچ نیازی به اندیکاتورها و ابزار معاملاتی ندارد. پس چگونه با پرایس اکشن می توان معامله کرد؟ پاسخ بسیار ساده است! تنها کافی است رفتار قیمت را زیر نظر بگیرید و با آن همراهی کنید!

ابزار مورد استفاده معامله گران پرایس اکشن شامل نمودارهای قیمت زمان، سویینگ های بالا و پایین، نواحی حمایت و مقاومتی و … می شوند. همچنین یکی از مهم ترین ابزار مورد استفاده در پرایس اکشن، بررسی تمایلات و الگوهای شمعی می باشد. هیچ دو معامله گر پرایس اکشنی، درک یکسانی از بازار ندارند زیرا برای هرکس ساختار بازار اندکی متفاوت از شخص دیگر است، اما جالب این جاست که همه معامله گران پرایس اکشن موفق هستند. هرچه قدر که درک معامله گر از بازار به واقعیت نزدیک تر باشد، احتمالا تحلیل ها و معاملات وی موفق تر خواهد بود.

مزایا و معایب پرایس اکشن

درمورد مزایا و معایب پرایس اکشن می توان هفته ها سخنرانی کرد! چند مورد را در زیر مشاهده می فرمایید:

  • سادگی و راحتی استفاده
  • عدم استفاده از چارت های شلوغ و گمراه کننده
  • عدم نیاز به استفاده از اندیکاتورهای تاخیری و گران قیمت
  • امکان معامله در تمام تایم فریم های معاملاتی
  • درصد موفقیت بالا نسبت به متدهای دیگر
  • امکان استفاده در تمامی بازارهای مالی در دنیا
  • همراه بودن با معامله گران بزرگ بازار از جمله بانکهای مرکزی و …

اما اگر بخواهیم در یک جمله به بهترین شکل پرایس اکشن را توصیف کنیم، می توانیم بگوییم:

با استفاده از متد پرایس اکشن قادر خواهید بود در هر لحظه با بازار هم قدم شوید و رفتار و حرکات قیمت را درک کنید. سپس در لحظات مناسب با معامله گران بزرگ (Big Boys) همراه شده و کسب سود کنید.

مراحل معامله با پرایس اکشن

اکثر معامله گران موفق مراحل زیر را در نظر گرفته اند:

1- شناخت ساختار و چارچوب حرکات قیمت در بازار
2- بررسی نحوه حرکت قیمت در چارچوب مشخص شده
3- انتظار برای پیدا کردن بهترین قیمت و بهترین زمان ورود به معامله
4- مدیریت معاملات پس از اخذ موقعیت معاملاتی
5- بررسی معامله و یادداشت برداری پس از بسته شدن معامله

سخن آخر

روش های مختلفی برای معامله با متد پرایس اکشن در دنیا وجود دارد، اما لزوما تمامی آنها شما را به مقصد نمی رساند.  به عبارتی هر روشی یک سری معایبی دارد که تا با آن روش معامله نکنید معایب آن را متوجه نخواهید شد. از طرفی لزوما تمامی استادانی که تلاش دارند پرایس اکشن را به معامله گران تازه کار آموزش دهند خود معامله گر نبوده و صرفا با مطالعه کتاب ها و منابع مختلف، با جمع آوری و شاخ و برگ اضافه کردن به آنها دوره های آموزشی برگزار می کنند که نتیجه ای جز تلف کردن وقت و سرمایه علاقه مندان به شغل معامله گری در پی ندارد.

روشی که ما سرمشق معامله گری و آموزش خود قرارداده ایم، ترکیبی از خوبان است! هر مکتب معروف پرایس اکشن در دنیا مزایایی دارد که ما با ترکیب و شخصی سازی آنها سعی کردیم هم معامله گری را برای خود آسان تر و پربازده تر نماییم، هم فرآیند آموزش و کارآموزی معامله گری را بسیار آسان کنیم.

از دید ما هر کسی که ریاضی را می فهمد و توانایی کار با کامپیوتر را دارد، می تواند معامله گر موفقی شود. تنها عامل محدود کننده، تلاش و پشتکار خود شخص است.

ما در این مقاله سعی کردیم به طور مختصر و مفید به این سوال پاسخ دهیم که پرایس اکشن چیست . اگر تازه با شغل معامله گری آشنا شده اید، جای درستی آمده اید! وقت را تلف نکنید و برای مشاوره با ما تماس بگیرید. اگر هم مدت هاست وارد دنیای معامله گری شده اید اما هنوز نتوانسته اید به بازدهی مناسب و پایداری در بازارها دست پیدا کنید، تنها راه نجاتتان دست ماست. با ما تماس بگیرید.

تحلیل ها و مقالات

3 نظرات

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *