چگونه از معامله کردن نترسیم و بر ترس خود غلبه کنیم ؟

چگونه از معامله کردن نترسیم و بر ترس خود غلبه کنیم ؟

چگونه از معامله کردن نترسیم و بر ترس خود غلبه کنیم ؟

این مطلب به شما کمک می کند مقابله با ترس  را یاد بگیرید. ترس در معامله باعث می شود که معامله گر در زمانی که می داند چه کاری درست است نتواند تصمیم درست بگیرد  . در واقع عامل اصلی ترس در معامله نداشتن اعتماد به نفس است که معامله گر نمی تواند برای سرمایه ای که برایش زحمت کشیده است تصمیم بگیرد الته ریسک پذیری برای افزایش سرمایه خود یک شجاعت محسوب می شود که متضاد ترس است . ترس در معاملات  ‌احساسی است ناخوشایند، اما طبیعی. ترس در واکنش به ‌«‌خطرات واقعی‌»‌ ‌ایجاد می‌شود. عبارت ‌‌«خطرات واقعی‌»‌ ‌تعریف ترس از اضطراب را جدا می‌سازد. بزرگترین خطر همان از دست دادن سرمایه است

چگونه دربورس سود کنیم؟

ترس در معاملات در مقابله با شرایط ناآشنا و متغیر ایجاد می‌شود شرایط نا آشنا گاهی همان نداشتن تجربه و علم هم میتواند باشد . ذهن انسان متمایل به شرایطی است که آن را به‌خوبی بشناسد. حال معامله‌گر و محیط کاملاً پویا و متغیر بازار سرمایه را در نظر بگیرید.

دلایل ترس در معاملات چیست ؟

  • دلایل ترس در معاملات
  •  راه غلبه بر ترس درمعاملات و از دست دادن سرمایه
  •  ترس از دست دادن سود
  •  چهار روش اصلی برای غلبه بر ترس در معاملات

 ضرر و زیان درگذشته

اینکه معاملات قبلی خود را بازیان بسته‌ایم یا اکنون معامله بازی داریم. آیا معامله باز که در زیان به سر می‌برد باعث می‌شود که نتوانیم به‌موقع معامله خود را ببندیم و تصمیم درست را در مورد این معامله انجام دهیم. برای پیشگیری از این مشکل باید موارد زیر رعایت شود:

باید استراتژی مشخصی داشته باشیم
قبل از ورود حد ضرر را مشخص کرده باشیم
با اطمینان کامل وارد معامله شویم
بایستی تمام اشتباهات و احساسات و دلایل خود را نوشته باشیم
از تکرار اشتباهات در معاملات بعدی خودداری کنیم

اهداف غیر‌واقعی

داشتن اهداف غیرمنطقی از بازار سرمایه باعث شکست در بازار می‌شود. برای ورود به یک معامله باید تمام احتمالاتی که راجع به آن می‌توان در نظر گرفت را ثبت کرد. بهترین پاسخ را که برای هرکدام وجود دارد را باید مدنظر داشت تا با اعتماد و اطلاع کامل بهترین تصمیم در هرلحظه گرفته شود. این کار باعث می‌شود معامله‌گر دچار ترس و تردید نگردد.

سرمایه متناسب

معامله‌گر باید سرمایه‌ای را وارد بازار کند که بداند با از دست دادن آن شرایط رفاهی اولیه و کلی زندگی‌ لطمه‌ای نمی‌بیند.

حداقل سرمایه برای خرید سهام چقدر است ؟

 اعتماد به اخبار غیر موثق و سایر افراد

این موضوع که بدون علم کافی تنها با تکیه‌بر شایعات و صحبت دیگران خریدوفروش انجام دهیم به‌مانند راه رفتن بر لبه پرتگاه است. بهترین کار این است که خودمان با توجه به روحیه شخصی و استراتژی معاملاتی خریدوفروش انجام دهیم. همیشه به مطالعه و افزایش اطلاعات بپردازیم. این کار میزان ترس شخص را به‌شدت کاهش می‌دهد. معامله‌گر می‌داند که با اطلاعات کامل و بر اساس استراتژی شخصی این معامله را انجام داده و بهترین تصمیم را می‌گیرد.

ترس از دست دادن پول زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر ابتدا موقعیتی را آغاز می‌کند. سپس متوجه می‌شود که معامله به ضررش در حال انجام است.

ترس شدید از دست دادن سرمایه می‌تواند موجب شود تا معامله‌گر بلافاصله زیان‌های خود را کاهش داده و باکمی ضرر از معامله خارج شود.

این خسارات کوچک و جزئی، به‌سرعت می‌توانند به میزان قابل‌توجهی افزایش یابند. چنین زیان‌هایی به‌مرورزمان باعث می‌شوند که معامله گران روحیه و اعتماد خود را از دست بدهند.

راه غلبه بر ترس درمعاملات و از دست دادن سرمایه

به خودتان یادآوری کنید که یک جراح برای دریافت مدرک تحصیلی‌اش پول بسیار بیشتری را صرف می‌کند.
سرمایه‌گذاری در آموزش همیشه بهترین نوع بازگشت سرمایه است.
هر یک از معامله باخت و ضرر را به‌خوبی تجزیه‌وتحلیل کنید تا متوجه اشتباهات خود شوید.
قوانین معاملات خود را اصلاح کنید.

ترس از دست دادن سود

ترس دیگر، ترس از دست دادن سود در معاملات برد و سودآور است. هنگامی‌که معامله‌گری موقعیت خود را سودآور می‌بیند، هراس و ترس از تغییر شرایط در هرلحظه بر او چیره می‌شود.

به نقل از جسی لیورمور: «اکثر مردم زمانی که باید بترسند امیدوارند و زمانی که باید امیدوار باشند می‌ترسند.»

بدین ترتیب، معاملات برد و سودآور خود را با به دست آوردن سود کمی سریع به اتمام می‌رسانند.

درآمد ماهانه در بورس چقدر است ؟

چهار روش اصلی برای غلبه بر ترس در معاملات

تغییر درک و طرز فکر راجع به از دست دادن
برای غلبه بر ترس از دست دادن پول، هرگونه پول ازدست‌داده شده را به‌عنوان هزینه تحصیل در نظر بگیرید. علاوه بر این، سود غیرقابل‌برگشت را به‌عنوان پول خود در نظر نگیرید. آن‌ها صرفاً سودی نوشته‌شده بر روی کاغذ هستند. کسی نمی‌تواند به خاطر از دست دادن پولی که هنوز به او تعلق ندارد بترسد.

قوانین واضح و مشخصی برای کاهش ضرر و به دست آوردن سود داشته باشید
این قوانین باید مبتنی بر تحقیقات تجربی یا آزمون برگشت‌پذیری باشند.

از تکنیک‌های تجسم استفاده کنید تا تمرکز خود را از احتمال از دست دادن دورنگه دارید
تجسم کنید در موقعیت فعلی در حال تبدیل‌شدن به یک برنده بزرگ هستید، یک موفقیت کامل. این به این معنی نیست که باید دعا کنیم و امید داشته باشیم که یک موقعیت ازدست‌رفته تبدیل به یک موفقیت بزرگ شود.  یک معامله‌گر خوب همیشه باید اطمینان حاصل کند که می‌داند دقیقاً چه زمانی جلوی ضرر را بگیرد.

تا زمانی که به حد محافظتی توقف ضرر نرسیده‌اید، نباید ترس از دست دادن شما را محصور کند
نگران نباشید. اگر حد ضرر خود را درست و متناسب انتخاب کرده باشید زمانی که به آن قیمت رسیدید با اطمینان خارج شوید. ولی اگر هنوز به آن قیمت نرسیده‌اید نباید ترس ضرر کردن و از دست دادن سود و سرمایه شمارا محصور کند.

بهترین راه مقابله با ترس در سرمایه گذاری بورس این است که شما خود را آزموده و به بازار بروید این به شما کمک میکند تا مدل درآمدی خود را پیاده کنید . آموزش بورس را فرا بگیرید با دوره های مرربی گری .

تحلیل ها و مقالات

آموزش بورسآموزش پرایس اکشنآموزش معامله گریآموش بورساستراتژی نوسان گیریتحلیل بنیادیترس از ضرر سرمایهترس در معامله گریحداقل سرمایه در بورسسهام بورس

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *